Vianočná akadémia 2018

Domov ZACHRÁŇ SVOJHO KAMARÁTA, STARÚ MAMU, SESTRU, BRATA... !
ZACHRÁŇ SVOJHO KAMARÁTA, STARÚ MAMU, SESTRU, BRATA... !
Napísal PaedDr. Dlholucká Martina

Mesto Trstená vyhlásilo už tretí ročník zámeru Participácia občanov na rozvoji mesta, do ktorého sme sa zapojili v oblasti aktivity mladých projektom:

ZACHRÁŇ SVOJHO KAMARÁTA,

STARÚ MAMU, SESTRU, BRATA... !

Projekt sme realizovali v júni 2019 a možno ste ho zaregistrovali alebo sa doň aj zapojili na Námestí M. R. Štefánika, resp. na námestí pri MŠ R. Dilonga v Trstenej. Ďakujeme mestu Trstená, že prispelo na projekt sumou 300,- €, ktoré nám významne pomohli na zabezpečenie zdravotníckeho materiálu a pekných cien pre súťažiace družstvá. Prostredníctvom súťaže Družstiev mladých zdravotníkov z Trstenej sme prakticky ukázali verejnosti poskytovanie prvej pomoci. Súbežne prebiehali i workshopy, kde si aj občania mesta (deti, mládež aj tí skôr narodení) vyskúšali prvú pomoc (napr. resuscitáciu na figuríne, zastavenie krvácania a pod.).

Myslíme si, že sa žiakom podarilo poukázať na dôležitosť ochrany zdravia a ľudského života prostredníctvom ovládania základných vedomostí a zručností z oblasti poskytovania laickej zdravotnej prvej pomoci. Mladí z Trstenej tak ukázali širšej verejnosti reálne poskytovanie prvej pomoci, ktoré je nevyhnutné pri ochrane zdravia, resp. záchrany ľudského života. Profesionálny priebeh súťaže bol pod odborným dohľadom zdravotnej sestry RZP (rýchlej zdravotnej pomoci) Bc. Luckej Moniky a PaedDr. Dlholuckej Martiny (vedúcej zdravotníckeho krúžku).

Veríme, že aj touto cestou si uvedomíme, aké dôležité je pre každého jedného z nás vedieť poskytnúť laickú prvú pomoc. Najmä pri ochrane života a zdravia našich najbližších:  „... kamaráta, starej mamy, sestry, brata...“