Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Zber papiera
Zber papiera
Napísal Riaditeľstvo ZŠ s MŠ R. Dilonga

V týždni od 9.9. do 13. 9. 2019 sa na našej škole v budove pri Oravici uskutoční každoročný zber papiera. Škola každému žiakovi za jeho snahu v zbere starého papiera vráti časť zo získanej sumy v podobe darčeka a odmení víťazné kolektívy tortou z 1. aj 2. stupňa.  Ale hlavná myšlienka je, aby žiaci vnímali túto aktivitu ako čosi naviac, čo robíme dobrovoľne a vnímame veľmi pozitívne pre naše životné prostredie.

Pri výrobe nového výrobku zo zberového papiera je možné ušetriť drevo a neprodukujú sa ekologicky problematické chemické látky potrebné na rozklad drevnej hmoty na buničinu (celulózu). Zároveň sa šetrí energia a neznečisťuje sa voda, pretože pri výrobe papiera z druhotných surovín spotreba vody a energie predstavuje zlomok oproti výrobe papiera z primárnej suroviny. A vytriedením 110 ton starého papiera a jeho použitím na výrobu nového sa zachráni 1 hektár 80 ročného lesa.

Takže všetkým zberačom ĎAKUJE aj naša príroda.