Vianočná akadémia 2018

Domov Domov TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA
TÝŽDEŇ DOBROVOĽNÍCTVA
Napísal PaedDr. Dlholucká Martina

V rámci Týždňa dobrovoľníctva (16.-20. 9.2019) sme sa zapojili do rôznych aktivít v našej škole i v našom meste:

• úprava terénu pri obidvoch budovách našej materskej školy (pri Oravici aj na námestí),
  • čistenie cyklotrasy v meste Trstená,
  • pomoc pri úprave okolia nášho farského kostola sv. Martina.

Žiaci ZŠ s MŠ R. Dilonga (Trstená) si na hodinách techniky spolu s vyučujúcimi vyhrnuli rukávy a upratovali, zametali, hrabali, kopali, zbierali smeti,... proste pracovali. Svojou dobrovoľníckou činnosťou tak nielen skrášlili okolie našej školy a mesta, ale zažili i pocit z dobre vykonanej práce. Veríme, že aj takto sa naši žiaci naučia udržiavať čistotu vo svojom okolí i v prírode. A tiež si uvedomia, že pomáhať sa dá aj nezištne – pre dobrý pocit.