Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Noc výskumníkov
Noc výskumníkov
Napísal Mgr. M. Sokolovská

Posledný septembrový piatok býva venovaný vedeckému festivalu Európska noc výskumníkov, ktorý tento rok otvoril už svoj 13. ročník.

Aj naša škola si nechcela nechať ujsť tento významný vedecký projekt a tak žiaci 8. a 9. ročníka navštívili v Žiline množstvo vedeckých stánkov, ktoré sa venovali téme: “Život ako ho (ne)poznáme.“ Jednou z hlavných úloh výskumníkov bolo prinášať nové poznatky o živote okolo nás. Žiaci sa mohli dozvedieť o nových technológiách pri spaľovaní a kúrení, novinky v oblasti genetiky, robotiky, dronov atď.  Cieľom aktivistov  a „vedátorov“ festivalu bolo predovšetkým zvýšiť záujem o štúdium prírodných vied a technických smerov na stredných a vysokých školách.