Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Patrón 3. A triedy- sv. František z Assisi
Patrón 3. A triedy- sv. František z Assisi
Napísal Mgr. Jaroslav Pallo

Dňa 4. októbra 2019 si žiaci 3. A triedy pripomenuli sviatok svojho patróna. Pripomenuli si niektoré udalosti zo života svojho patróna. Prečítali si ďalší krátky životopis sv. Františka, pozreli si na videu niektoré udalosti zo života sv. Františka.

V skupinách vypracovali pracovný list, v ktorom vyšiel odkaz sv. Františka: „Pane, urob ma nástrojom svojho pokoja.“ Spoločne sa pomodlili modlitbu sv. Františka. Zaspievali si a zahrali na bobotuby pesničku o sv. Františkovi. Každá skupina si namaľovala sv. Františka, pripomenuli si že je patrónom ochrancov životného prostredia, o čo sa snažia aj žiaci 3. A triedy. Pripomenuli si aj príbeh o tom ako František skrotil vlka a  odfotili sa pri Františkovi s vlkom na námestím. Spoločne sa boli poďakovať v kostolíku a poprosiť svojho patróna, aby za nich orodoval.