Vianočná akadémia 2018

Domov Domov iBobor – medzinárodná informatická online súťaž
iBobor – medzinárodná informatická online súťaž
Napísal Ing. Katarína Bielončíková

Tento školský rok sme sa prvý krát zapojili do medzinárodnej informatickej online súťaže iBobor. V minulom školskom roku 2018/2019 sa konala súťaž v 57 krajinách a zapojilo sa do nej 2 785 588 žiakov. Tento rok sa očakáva ešte väčší počet zapojených.

Súťaž na Slovensku prebehla v týždni 11. - 15. november. Súťažili sme v kategóriach Drobci, Bobríci, Benjamíni a Kadeti. Na Slovensku sa zúčastnilo 89 768 súťažiacich z 1 116 škôl.  Na našej škole sa zapojilo do tejto súťaže 70 žiakov, z toho bolo 27 úspešných (F. Obrtáč, R. Pániková, A. Raglia, B. Šinálová, A. Kostolný, A. Šusteková, L. Balek, J. Žuffa, M. Benický, M. Kubáčková, A.Šrámek, Ľ. Jegelčáková, M. Šikyňová, A. Kabáčová, D. Vereš, S.Lepáčková, T. Žembéry, Š. Šikyňa, M. Furdek, E. Beláková, L. Matúšková, S. Šálková, K. Kumorová, M. Žatko, M. Štefanec, D. Horňáková a P. Skovajsa). Viac ako 95. percentil získali Filip Obrtáč, Ľudmilka Jagelčáková, Michelle Šikyňová, Alžbetka Kabáčová, Matej Žatko, Matúš Štefanec a Dominika Horňáková. Percentil je číslo od 0 do 100, ktoré vyjadruje úspešnosť súťažiaceho v rámci všetkých ostatných súťažiacich.

Tento rok je to už 13 ročník a rok, čo rok je väčší počet zapojených krajín, škôl aj zúčastnených. Úspešným riešiteľom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.