Vianočná akadémia 2019

Domov Domov Geológia nie je strašiakom
Geológia nie je strašiakom
Napísal Mgr. Krasuľová Daniela

Pred časom žiaci ôsmeho ročníka dostali pozvanie na Technickú univerzitu (FBERG) v Košiciach. Túto jedinečnú možnosť sme využili a 29. - 30. 11.2019 zorganizovali exkurziu do druhého najväčšieho mesta Slovenska.

Na univerzite si pre nás vysokoškolskí pedagógovia pripravili pútavú prednášku a workshopy na tému Geologická stavba Slovenska. Mali sme možnosť prezrieť si nádhernú expozíciu minerálov a hornín. Štúdium geológie je pre žiakov základnej školy veľmi náročné, často málo zaujímavé. Preto ďakujeme pracovníkom fakulty za skvelé, zrozumiteľné priblíženie témy.

V rámci poznávania mesta sme samozrejme neobišli dominantu Košíc – Dóm Svätej Alžbety a Žigmundovu vežu. Žiaci si taktiež mali možnosť vyskúšať rôzne pokusy, prístroje, očné klamy v Slovenskom technickom múzeu.

Ďakujem p. uč. Ing. M. Kováčikovej za pomoc pri realizácii odbornej exkurzie a žiakom za ich aktívnu účasť a chuť vzdelávať sa aj takýmto spôsobom.