Vianočná akadémia 2018

Domov Domov Vzdelávať žiakov v oblasti prvej pomoci treba už v materskej škole
Vzdelávať žiakov v oblasti prvej pomoci treba už v materskej škole
Napísal Smitková Anna zástupca pre MŠ

Každý človek môže zachrániť ľudský život, keď vie poskytnúť prvú pomoc.  Preto sa žiaci   zo zdravotníckeho krúžku  v základnej škole rozhodli  ukázať deťom z materskej školy  ako predchádzať úrazom a čo robiť pri úraze.  Názornou ukážkou  ich oboznámili s nebezpečenstvom úrazu, a poskytnutí prvej pomoci.

Škôlkari  sledovali každý pohyb a prácu  žiakov - záchranárov zo zatajeným dychom. Bola to pre deti z materskej školy  krásna a zaujímavá názorná ukážka, ktorá im pripomenula, že si treba dávať pozor na seba a svoje zdravie.  Veď bolesti a obväzov sa boji každé dieťa, preto vzdelávať v oblasti 1. pomoci je potrebné už v materskej škole. Ďakujeme žiakom zo zdravotníckeho  krúžku  pod vedením  p. učiteľky PaedDr. Martinky  Dlholuckej, ktorá ich k tomu vedie.  Veríme, že aj cez takéto aktivity sa nám podarí u detí predchádzať úrazom a možno z niektorého škôlkara  raz vyrastie mladý  záchranár.