Vianočná akadémia 2019

Domov Domov GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA
GEOGRAFICKÁ OLYMPIÁDA
Napísal Mgr. Krasuľová Daniela

Šnúru postupov do krajských kôl netrháme ani tento školský rok. Geografická olympiáda je medzi žiakmi veľmi obľúbená. Tento rok do okresného kola postúpilo približne 60 cestovateľov zo základných škôl a osemročných gymnázií okresu Tvrdošín. Naši žiaci úspešne reprezentovali školu. Vynikajúco obstála Ľudmilka Jagelčáková (5. ročník), ktorá ako nováčik skončila na skvelom 2. mieste. V najnáročnejšej kategórii ôsmakov a deviatakov Peter Skovajsa (9.A) skončil taktiež na 2. mieste a keďže jeho bodový zisk bol veľmi vysoký a zhodný s bodmi 1. miesta, postupuje a našu školu bude reprezentovať v krajskom kole. K úspešným riešiteľom patril aj Dávid Kostolný (5.A), Filip Zajaczkowski (7.A), Matúš Kostelanský (8.A) a Matej Žatko (9.A).

Gratulujeme!!!