Vianočná akadémia 2019

ZÁPIS na školský rok 2020/2021
Napísal PhDr. Mgr. Eva Ragalová, riaditeľka

Vážení rodičia,

v súvislosti s vážnou  situáciou na Slovensku a zápisom do 1. ročníka na školský rok 2020/2021 sa termín ZÁPISU a s ním súvisiaci program v škole nedá dodržať. Ak ste sa rozhodli zapísať svoje dieťa do našej školy, odporúčame elektronickú prihlášku, najneskôr do 30. 04. 2020. Možnosť stiahnuť si a vypísať aj papierovú prihlášku - prosím doručiť do schránky pred školou v zalepenej obálke (podpísané).

Nachystané divadlo „Snehulienka a sedem trpaslíkov“ pre deti v podaní hercov z Divadla Clipperton z Banskej Bystrice, darčeky aktivity sa preložia na iný termín. Vám rodičia, ktorí ste sa rozhodli zapísať dieťa do našej školy, vyslovujem svoje úprimné ďakujem,

že ste nám zverili svoje deti a verím, že vzájomnou spoluprácou  dosiahneme spoločné ciele. Sami viete ako rodičia, ako ľahko sa sľuby vyslovujú, a ako ťažko sa niekedy plnia. Ja som vyrastala v čase, kedy bol veľký nesúlad, priam konflikt kresťanských rodín a školy, kedy sa viera v Boha prísne trestala  a zakazovala. Ale verte mi, že práve Viera ma vždy podržala v osobných i pracovných ťažkých skúškach života. Preto verím, že naša  škola môže byť veľmi nápomocná v jednotnej výchove dieťaťa, v smerovaní k vedomostiam, ale aj vo viere a dôvere. Máme nastavený určitý systém spolupráce, ktorý vám ponúkame a je na vás, či prijmete vždy otvorené dvere do školy, do triedy ku svojmu dieťaťu, k triednemu učiteľovi či iným učiteľom. Dôvera sa nedá vynútiť ani prikázať, preto obidve strany musia spolu komunikovať a naučiť sa dôverovať si.

Mnoho žiakov, ktorí vyšli z našej školy z deviateho ročníka, už absolvujú vysoké školy, sú dokonca rodičmi našich žiakov a sú dôkazom, že doba v ktorej žijeme je iná. Niekedy ťažko povedať AKO MÁ ŠKOLA PRIPRAVIŤ žiaka na ďalší život. To nie je kritika do vlastných radov, to je konštatovanie, že DOBA je naozaj iná. No sme mladý dynamický kolektív, reagujeme na svet, volíme zmeny, ale robíme rozhodnutia opreté o naše tradície a kresťanstvo. Teší ma, že v škole máme ducha rodinnej atmosféry založenej na kresťanských princípoch, kde tím pedagógov i zamestnancov neúnavne spolupracujú na rozvoji žiaka, nielen v rámci učenia, ale učia deti prijímať príležitosti pre život, vytvárajú podmienky využívať slobodnú voľbu pri rozhodovaní, ale zároveň učia za ňu byť aj zodpovedný.

Rady pre rodičov prváka

Povinnosť zapísať dieťa má každý

Na dobrom začiatku všetko záleží

ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga Trstená