Vianočná akadémia 2019

Domov Domov Martin Kukučín - 160. výročie narodenia
Martin Kukučín - 160. výročie narodenia
Napísal Mgr. Smatana Ľuboslav

„Klamstvo je velice lacný sen pre ľudí, draho ho zaplatí ten kto sa prebudí“

Miestny odbor Matice slovenskej v Dolnom Kubíne si spolu s našou školou a inými školami Oravy a Liptova chcel pripomenúť 160. výročie narodenia  slovenského velikána realistickej prózy Martina Kukučína, ktorý sa dňa 17.mája 1860 narodil v Jasenovej na Orave.

Dňa 17. júna 2020 počas dopoludňajšieho  vyučovania sme vytvorili čitateľský most žiakov piatych ročníkov pod názvom ORAVA a LIPTOV čítajú diela Martina Kukučína.

My sme si vybrali poviedku Neprebudený. Z nej sme si prečítali úryvok a pozreli sme si aj úryvok z televíznej adaptácie poviedky v hlavnej úlohe s Mariánom Labudom. Ako spestrenie sme si aj premietli projekt Michala Kubovčíka - Baštrng - s touto témou, ktorej refrén je v názve nášho príspevku.  Aktivity sa zúčastnili žiaci 5. ročníka.