Školská jedáleň

STRAVOVANIE v Školskej jedálni pri ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga

Vážení rodičia,

od 1.9. 2019 vstúpilo do účinnosti nové zákonné nariadenie o poskytovaní štátnej dotácie na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa, vďaka ktorému majú predškoláci MŠ a všetky deti ZŠ dotovaný obed v školskej jedálni sumou 1,20 EUR.

Znamená to, že príspevok rodiča na úhradu nákladov na jedno hlavné jedlo sa výrazne znížil, (0,50 EUR pre I.st. aj pre II.st.).

Dotovaný obed sa bude poskytovať len za predpokladu, že stravník/dieťa, žiak splní všetky podmienky na jeho poskytnutie v zmysle Zákona 544/210 Z.z v znení neskorších predpisov.

Stravovanie v školskej jedálni pri ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga je možné iba pri splnení týchto troch podmienok v stanovenej lehote, t.j. pred začiatkom stravovania:

1. Podanie Zápisného lístka na stravovanie/MŠ, ZŠ, študent GMH, iný stravník.

2. Zaplatenie stravného.

3. Zaplatenie vratnej kaucie.

Ďakujeme Vám za pochopenie a prosíme Vás o súčinnosť včasným odovzdaním Zápisného lístka a platieb na účet!

Podmienky pre poskytnutie dotovaného obeda:

1. Účasť na vyučovaní – minimálne jednej vyučovacej hodiny alebo vymedzenej časti organizovanej školskej akcie. Splnenie tejto podmienky sa preukazuje záznamom v elektronickom dochádzkovom systéme školy. Žiak je povinný pri vstupe do školy potvrdiť svoju prítomnosť pomocou čipu.

2Skutočné odobratie stravy - sa preukazuje záznamom v el. stravovacom systéme školy. Žiak je povinný potvrdiť odber pomocou čipu. Škola poskytne žiakovi obed v čase denného výdaja obedov, t. j. od 11:00 do 14:00.

Platba zákonného zástupcu:

Platba za stravné – pre jedno jedlo vo výške ceny dotovaného obeda.

Platba za stravné sa realizuje mesačnou pevnou sumou zaokrúhlenou nahor a výhradne bankovým prevodom.

Mesačná platba stravného je uvedená v prílohe zápisného lístka.

B) Vratná kaucia - zákonný zástupca žiaka je povinný uhradiť škole náklady za dotovaný obed v prípade, ak žiakovi nevznikol nárok na obed (nezúčastnil sa vyučovania) a riadne sa z odberu obeda v stanovenom čase neodhlásil, keďže pomernú časť obeda vo výške poskytnutej štátnej dotácie (1,20 EUR) nebude mať škola zo strany štátu preplatenú. Za týmto účelom je zákonný zástupca povinný vopred zložiť kauciu vo výške 34 eur, ktorá mu bude v prípade nevyčerpania počas celého školského roka na požiadanie vrátená. Za každý neodhlásený obed škola strhne z kaucie sumu 1,20 EUR. Rovnako bude škola postupovať aj v prípade, ak žiakovi vznikol nárok na obed (zúčastnil sa vyučovania), ale obed nebol odobraný ani odhlásený.

Pokyny k platbe stravného:

Číslo účtu IBAN: SK46 0200 0000 0000 3823 9332.

Variabilný symbol: Jedinečné číslo pridelené každému dieťaťu

Konštantný symbol: 0308

Správa pre prijímateľa: Meno, Priezvisko, Trieda – stravne SJ

Stravovanie je možné až po pripísaní platby za stravné do systému EduPage, preto je dôležité, aby stravník včas zaplatil, vždy najneskôr do 20. dňa v mesiaci vopred.

Stravník musí mať  k 1. dňu každého mesiaca na účte minimálny zostatok:  mesačnú platbu + kauciu.  Pri poklese vratnej kaucie pod sumu 5 Eur bude stravník informovaný formou notifikačnej správy zo systému EduPage o povinnosti doplniť kauciu do plnej výšky 34 Eur , najneskôr k 1. septembru.

Odhlasovanie žiakov z obeda:

V  prípade neprítomnosti dieťaťa/žiaka na výchovno-vzdelávacom procese v škole, alebo jeho ochorenia,  je  povinnosťou zákonného  zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy v určenom čase, deň vopred do 14:00 a v daný deň do 7:30, telefonicky 043/5392069, 0911 205 648, mobilná  a webová aplikácia EDU PAGE www.zsdilong.sk alebo osobne.

Za včas neodhlásenú stravu sa dotácia k stravovacím návykom neposkytuje, zákonný zástupca je povinný uhradiť príspevok na nákup potravín a čiastočné režijné náklady (resp. uhradiť príspevok za stravné v plnej výške).

Prihlášky, odhlášky, zápisné lístky u hospodárky ŠJ Márie Vajduliakovej.

Tel. č. 043/5392069, jedalen(at)zsdilong.sk.

Kontakt na vedúcu školskej jedálne:

Bc. Adriana Janotíková  jedalen(at)zsdilong.sk, 0911 205 648

JEDALNY LISTOK