BESEDY A EXKURZIE

Ľudová múdrosť hovorí, že starého psa novým kúskom nenaučíš. Veľmi neochotne meníme svoje správanie. Máme radi svoj pokoj a pohodlie. Žiaľ, nie vždy je to tá správna cesta. A týka sa to aj nášho vzťahu k prírode a k jej ochrane. Je najvyšší čas si vybrať, ktorou cestou sa vydáme. Či tou ľahšou, alebo tou správnou. A keďže sa už veľmi nezmeníme, je dôležité venovať sa našim deťom a nasmerovať ich na tú správnu cestu. Pomôcť môžu besedy a exkurzie. Preto sme sa obrátili na pracovníkov Správy CHKO Horná Orava. Veľmi ochotne nám s formovaním našich detí pomohli. Navštívili sme pôvodné lesy pod Babou horou a navštívili rašelinisko v Kline. V škole nás navštívila Ing. Zuzana Kertysová a veľmi pútavo žiakov zasvätila do tajov prírody. Ostáva len dúfať, že sme zasiali semienko, z ktorého nám vyrastie generácia uvedomelých mladých ľudí.

phoca thumb m 001

 


Vytlačiť