Karneval 2024

Už tradične pred Popolcovou stredou sa treba rozlúčiť s obdobím zábav a veselosti. Nebolo tomu inak ani tento rok na našej škole, keď už po 28. krát sme sa všetci, malí i tí trošku vyšší, stretli v Kultúrnom dome a spolu v maskách oslávili koniec Fašiangov. Bola to záplava farieb, kostýmov a hlavne nápadov. Už tradične sa sálou preháňali futbalisti, hokejisti, všakovakí bojovníci, princezné, čarodejnice či iné postavičky z komiksov a rozprávok.

No boli tu aj niektoré nové masky- pukancové vrecko, balón či lego postavička a ešte mnoho iných. Každý sa snažil poriadne sa vyblázniť a veru, darilo sa nám to po celý čas, pretože inak sa ani nedalo, keď nám DJ Ľubko púšťal samé známe hity. Dvaja šašovia to na každú pesničku poriadne roztočili, no všetci ich tanečné kreácie ľahko zvládli. Ani by nikto nepovedal, že poobede budú mať deti toľko energie. Keď si deti vyžiadali ešte tance aj podľa just dance, bolo sa veru na čo pozerať- rastú nám naozaj dobrí tanečníci. No a keď už energia z nás pomaly vyprchávala, zachránili nás naše tety kuchárky a potrebný doping zabezpečil sladký čajík a chutné šišky. Každá trieda si pre ostatných pripravila krátke vystúpenie, ktoré ostatné deti a aj mnohopočetná rodičovská základňa ocenili potleskom. Ako čerešnička na torte by sa dala nazvať záverečná promenáda všetkých masiek, znova ocenená potleskom i malou sladkosťou i vyhlásenie najoriginálnejších masiek. Prvou lastovičkou v maskách pre rodičov bol ocino z 1.A , ktorý sa vrátil do svojich detských čias a aspoň na chvíľku sa stal naím ochranárskym vojakom. Veríme, že jeho príklad budú v budúcnosti nasledovať aj ostatní rodičia. Už teraz sa tešíme na hojnú účasť, veľa nových masiek a nápadov. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do organizácie nášho karnevalu a veríme, že sme vyčarili úsmev aj na tvári nášho Pána, ktorý nad nami aj v tento deň držal ochrannú ruku. Dovidenia o rok priatelia!

Viac foto.