PREVÁDZKA MŠ POČAS LETNÝCH PRÁZDNIN

Milí rodičia detí MŠ!

Počas letných prázdnin bude prevádzka našej materskej školy realizovaná v mesiaci JÚL, t. z. od 1. 7. 2021 do 30. 7. 2021 v triedach MŠ pri Oravici.

Prosíme rodičov, ktorí majú záujem o umiestnenie detí do MŠ počas letných prázdnin, aby do 2. júna 2021 záväzne prihlásili svoje dieťa u svojich triednych učiteliek.

Kľúče od nášho mesta Trstená

Mesto Trstená tento rok oslavuje 650. výročie svojho založenia. A keďže naša škola sídli v Trstenej, rozhodli sme sa do ,,osláv“ zapojiť trošku netradičným spôsobom aj my. Obliekli sme si kroje, preniesli sa do histórie mesta a dozvedeli sme sa o rôznych pokladoch, ktoré tu máme.

Čo priniesol máj

Deň matiek sme oslávili, mamičkám úsmev na tváričke vyčarili. Poznávali sme rôzne druhy hmyzu, objavovali ako žije a prečo je pre nás dôležitý. Aj život pri vode je zaujímavý. Hrali sme sa na žabky, kačky, bociany. Oslávili sme aj sviatok Nanebovstúpenia Pána a na Turíce očakávali Ducha Svätého. Plavili sme sa v Noemovej arche a ocitli sa v bruchu veľryby. Vzácna návšteva, ujo lesník, nám prišiel porozprávať o prírode. Ďakujeme, že všetky dobrodružstvá prežívate s nami.

Veselý apríl v MŠ

Jarné kvietky už začali kvitnúť a tak sme si to nenechali ujsť. Nielenže sme ich pozorovali, ale sme si niečo aj zasadili. Pri poznávaní domácich zvierat nás prišli do škôlky pozrieť aj malé kuriatka a kačky. Počas apríla sme oslávili aj medzinárodný deň zeme a učili sme sa ako sa o našu planétu treba starať. Pri téme „Zvieratká z lesa“, sme zisťovali aký obrovský význam má pre nás les, čo všetko ukrýva a ako sa v ňom máme správať. Jednoducho pozrite sa sami, potešte sa s nami.

Marec v našej MŠ

Marec mesiac kníh sme začali dobrodružstvami s rozprávkami. S radosťou sme sa zapojili do recitačnej súťaže „Mám básničku na jazýčku“. V týždni s témou “Ľúbim svoju vlasť – Slovensko“ sme zisťovali aké máme hlavné mesto, rieky, hory, či tradície. Jarnými piesňami sme privítali jar aj vtáčiky a pozorovali sme zmeny v prírode, ktoré nám priniesla jar. Naši predškoláci si užili veľa zábavy na športových hrách s pánom učiteľom Jaroslavom Pallom. Cez katechézy a krížovú cestu v triedach sme sa pripravovali na prežívanie veľkonočných sviatkov. V závere nášho videa sa s nami môžete potešiť pri jarnej pesničke.