logo zs ziaci     logo ms male
 skd  jedalen
 kontakt  experimentalne overovanie

Pôstna výzva 2023 prvý týždeň

Začíname obdobie pôstu. Pre nás kresťanov je to veľká príležitosť, aby sme sa stíšili a zamysleli sa nad svojím životom. Pôstom sa pripravujeme na najväčšie sviatky – na Veľkú noc. Mnohí z nás tento čas využívajú na to, aby si dali rôzne predsavzatia a obnovili sa i podrástli vo svojej viere.

2023 postna vyzva

Prvý týždeň – 22. 02. – 26. 02. 2023

Prvá bolesť - Simeon predpovedá Márii, že jej dušu prenikne meč bolesti

Simeon ich požehnal a Márii, jeho matke, povedal: „On je ustanovený na pád a na povstanie pre mnohých
v Izraeli a na znamenie, ktorému budú odporovať,
 a tvoju vlastnú dušu prenikne meč, aby vyšlo najavo zmýšľanie mnohých sŕdc.“

2023 post 1 tyzden

K dispozícii je veľa ponúk, ako zmysluplne využiť tento čas. Aj naša škola pripravila už 4. ročník pôstnej výzvy. O čo v nej tento rok pôjde? Rozhodli sme sa prežiť tento pôst so Sedembolestnou Pannou Máriou. Sedem bolestí Panny Márie = sedem týždňov pôstu.

Vždy na začiatku pôstneho týždňa bude k dispozícii krátke video so zamyslením sa nad bolesťou Panny Márie. V zamyslení budú aj konkrétne výzvy, ktoré môžete plniť v ten daný týždeň.

Milí naši žiaci, k sa vám ich podarí splniť, prídete si nalepiť farebnú guľôčku na predpripravený obraz Panny Márie na spodnej chodbe. Spoločnými silami ho budeme vyfarbovať a verím, že na konci pôstneho obdobia bude z neho krásny obraz našej Nebeskej Matky.

Povzbudzujme sa vzájomne, rodičia, deti i učitelia, aby sme spoločne rástli vo viere a v láske.

Tak čo, pridáte sa?