Vnímajme sa navzájom

Deťom v našej materskej škole pribudli noví kamaráti, sú nimi Vnímajkovia. Vďaka finančnej podpore Nadácie SPP sme zakúpili sadu Vnímajkov, pomocou ktorých chceme ukázať, že rozmanitosť nie je prekážkou v nadväzovaní vzťahov, chceme napomôcť k začleňovaniu sociálne a zdravotne znevýhodnených detí či detí inej farby pleti do kolektívu.

S Vnímajkami sa na workshope najskôr oboznámili učitelia a postupne sme s nimi začali pracovať aj s deťmi v materskej škole. Aj naši prváci už využili Vnímajkov vo vzdelávaní. Prostredníctvom aktivít s jednotlivými Vnímajkami, rozprávkami, maľovankami, pracovnými listami sme deti učili ako byť odvážny, byť kamarátom, prejaviť svoje emócie, byť citlivý voči iným, vedieť pomôcť iným, naučiť sa dôverovať, byť štedrý, tešiť sa zo života, vnímať a prijímať aj kamarátov, ktorí vidia a vnímajú svet trochu inak.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.