Pomoc a úcta k starším II

V závere školského roka sa nám podarilo zrealizovať aktivity projektu pod názvom Pomoc a úcta k starším, podporeného v grantovom programe Henkel Slovensko seniorom 2024. Spolu s piatakmi sme mali tvorivé dielne, kde sme vyrábali rôzne darčeky pre seniorov.

Deti pracovali s 3D perom, gravírovačkou, maľovali vrecúška na bylinky, vyrábali medové sviečky či obrazy servítkovou technikou. Niektorí žiaci navštívili aj seniorov v charitnom dome a spolu s nimi piekli, vyrábali domáce cestoviny, prečítali si inšpiratívne príbehy a hrali spoločenské hry. Mladší žiaci si s pani učiteľkami zo školského klubu detí pripravili pásmo piesní a modlitieb, v ktorom sa zamysleli nad čnosťami Panny Márie. Prostredníctvom takýchto aktivít sa snažíme u detí budovať rešpekt a úctu k starším. Viacgeneračné stretnutia majú svoj význam nielen vo vzájomnom prepájaní, ale najmä pri odovzdávaní skúseností a rád.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie Henkel Slovensko.

henkel nadacia