Rozprávkový Oravský hrad

Naši predškoláci navštívili Rozprávkový Oravský hrad. Cestu autobusom zvládli výborne aj počasie nám prialo. Na hrade deti čakalo veľa zaujímavých úloh. Pomáhali lenivej Katarínke a rozprávkovým postavičkám maľovať farebný obraz, hasiť oheň, triediť smeti, naučili sa správne umývať zuby a splnili veľa úloh. Za odmenu sme dostali od anjelika sladkú odmenu. Na tento krásny výlet budeme dlho spomínať.

Deň matiek v materskej škole 2024

Počas celého mesiaca máj si naši najmenší z materskej školy spomínajú na ich mamičky. Aj tento rok sme si pripravili pre naše mamy aj staré mamy krásny program. Mamičky sa o deti starajú, varia im, upratujú, šijú a my sa nevieme za to ani poďakovať. Počas pásma pesničiek, tancov a básničiek sa predstavili 21.mája 2024 v Dome kultúry deti prezlečené za myšky, žabky, veveričky, raky, cvrčky aj motýliky. Toto krásne dielo vzniklo vďaka výbornej spolupráci materskej školy so základnou školou. Veľké: ĎAKUJEM, patrilo všetkým mamám, ktoré sa s láskou o nás starajú.

Apríl – mesiac lesov

Materskú školu v  mesiaci apríl navštívil pán lesník Radoslav Michalec zo Správy Tatranského Národného parku. Porozprával deťom aký je les pre nás ľudí veľmi dôležitý. Zábavnou formou sa deti dozvedeli veľa nových informácii a mohli aj pohladkať niektoré zvieratká. V prírodnom prostredí pomocou lupy pozorovali hmyz. Vytvorili z klbka jednu veľkú sieť, vďaka ktorej zistili, že všetky živočíchy a rastliny sú pre seba navzájom pre ich život potrebné. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Návšteva u pani primátorky

Počas týždennej témy: „Miesto kde žijem“, bola trieda Ovečiek a Rybičiek na návšteve na mestskom úrade u pani primátorky. Pani primátorka ich privítala, predstavila im symboly mesta Trstená, odpovedala na zvedavé otázky detí, porozprávala aké sa v meste pripravujú akcie a prijala aj návrhy na zmeny a vylepšenia v našom krásnom meste. Dostali sme krásne pohľadnice a poďakovali sme sa za venovaný čas.

Mám básničku na jazýčku

V posledných marcových dňoch sa konala v našej materskej škole recitačná súťaž: :Mám básničku na jazýčku“. Deti nás milo prekvapili svojím prednesom básní, ktoré sa naučili nie v škôlke, ale doma. Aj tí menej smelí nabrali odvahu a ukázali, čo vedia. Bolo ťažké vybrať z nich niekoľko víťazov. Ďakujeme rodičom, ktorí nelenili a naučili svoje detičky veľmi pekné básničky.