logo zs ziaci     logo ms male
 skd  jedalen
 kontakt  experimentalne overovanie

Inšpirujúce návštevy

Ako pilotná škola zapojená do overovania nového štátneho vzdelávacieho programu máme možnosť navštíviť iné školy naprieč celým Slovenskom a hľadať inšpiráciu v rôznych oblastiach našej práce. Učitelia prírodovedných predmetov navštívili Spojenú školu Pohronská Polhora, kde nazreli do tajov blokového vyučovania.

Na hodinách biológie, chémie a fyziky žiaci prepájali svoje vedomosti a zručnosti o energii, potravinách, pracovali v online prostredí, samostatne i v skupinách. Pani učiteľky cudzích jazykov mali zas možnosť sledovať rôzne vyučovacie štýly a prístupy kolegov zo ZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom. Pozorovanie iných metód a postupov im pomohlo získať nové inšpirácie a nápady pre ich vlastné hodiny angličtiny, nemčiny i ruštiny. S vedením oboch škôl sme diskutovali aj o spôsoboch hodnotenia.