Divadelné predstavenie ANJ

Dňa 27. mája sa v kultúrnom dome v Trstenej uskutočnilo anglické divadelné predstavenie. Podujatie bolo rozdelené do dvoch častí, aby vyhovovalo rôznym vekovým kategóriám a ich záujmom. Pre žiakov 7. až 9. ročníka bolo pripravené predstavenie s názvom United Neighbours of London.

Tajomný list, ktorý dostanú obyvatelia bytovky, zamieša osudy všetkých nájomníkov a ukáže, aké dôležité je si pomáhať. Príbeh upriamuje pozornosť diváka na dobré vzťahy so svojimi najbližšími. Mladší žiaci, z ročníkov 3. až 6., si užili predstavenie Dick Whittington and His Cat. Tento tradičný anglický príbeh o chudobnej sirote Dickovi, ktorý sa aj vďaka svojej kamarátke mačke stane starostom Londýna, je známy svojím morálnym ponaučením o vytrvalosti a priateľstve. Obe predstavenia boli skvelo pripravené, čo ocenili nielen žiaci, ale aj prítomní učitelia. Tento kultúrny zážitok tiež poukazuje na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov zábavne a inšpiratívne.