OLYMPIJSKÝ EKO – CYKLO DEŇ 2024

31.máj sa v škole niesol v duchu športovania, ktoré sme tento rok spojili s ekológiou a vytvorili zážitkové vyučovanie pre všetkých našich žiakov. Celý deň sa pripravoval cez hlavné ciele:

1. učiť žiakov chrániť našu planétu Zem;

2. že šport a pohyb, využívanie bicyklov, kolobežiek pri presunoch nám chráni Zem a nám do  života prináša radosť;

3. ukázať, že v tíme dokážeme v živote spolu viac ako jeden človek.

2024 olympijsky den cyklo den

Projektové vyučovanie začalo už pred dvoma týždňami, keď sme žiakov rozdelili do ôsmich tímov podľa separovania odpadu. Všetci vedúci učitelia so svojimi zverencami poctivo pracovali a vytvorili nádherné diela v podobe maskotov, plagátov, pokrikov, vedomostných úloh, hesiel, básničiek či pesničiek. Všetci sa ukázali v plnej paráde už pri rannom nástupe a hlavne v dopoludňajších hodinách, kedy absolvovali osem stanovíšť, na ktorých spoločne získavali body pre svoj tím. Popoludní sa pridali hlavne športové aktivity, pri ktorých sme sa zamerali najmä na bicykle a kolobežky.

Vyslovujem veľké poďakovanie všetkým pedagógom ZŠ i MŠ za spoluprácu a za skvelú prípravu projektového dňa. Pánu Bohu za počasie a za všetkých anjelov strážnych, ktorí nás chránili. Na projektovom dni s nami spolupracovali mnohé organizácie, ktorým vyslovujem úprimné poďakovanie: Visteon Electronics Námestovo, pánovi Vladkovi Rehákovi, Mirke Valáškovú, manažérke kvality ovzdušia Slovenskej agentúry životného prostredia; Pánovi Viktorovi STASOVI a Františkovi Valkovi Za LESY a Poľovníkov Slovenka; Zuzke KERTISOVEJ za CHKO Horná Orava; Martinke Hromadovej za nadáciu EKOPOLIS, Sise Kompanovej a Lydke Hrubcovej za CVČ Trstená a Olympijský KLUB Horná Orava, Stankovi Pňačekovi za Školský úrad mesta Trstená, Ivetke Rehákovej ako dobrovoľníčke za šport, Brankárovi za MFK Ružomberok Dominikovi Ťapajovi, Márii Drndášovej za Regionálne centrum podpory učiteľov, našim bývalým žiakom – Samkovi Štrbavému a Samkovi Strokovi za foto a video i našim kuchárkam ZŠ R. Dilonga, ktoré sa starali o naše brušká spolu s Martinom Šikyňom a kolegom zo Šiky PUB. Poriadne sa zapotili aj pani ekonómky, ktoré boli k dispozícii celý čas pri čapovaní kofoly, podávaní guláša a varení kávy.

Ďakujem všetkým rodičom, starým rodičom, že prijali pozvanie, priniesli dobroty i koláčiky a prišli medzi nás podporiť svoje dieťa, alebo si len tak oddýchnuť, zašportovať alebo zasúťažiť. V úžasnej atmosfére športovali spoločne a my sa veľmi tešíme, že aj takýmto spôsobom dávame dokopy našu veľkú "Dilongácku" rodinu.

No proste, všetko do seba opäť pekne zapadlo a my presne ako sme mali napísané na tričkách- sme vytvorili JEDEN TÍM, ktorý ťahal za jeden povraz a vytvoril tak opäť krásne zážitky pre našich žiakov.

Ďakujeme.

Celá fotogaléria.