triedna kniha  m365
 logo ms male  skd
 jedalen

Inšpiratívna konferencia K. R. O. K

10. 6. 2024 sme sa zúčastnili naozaj inšpiratívnej konferencie, ktorú zorganizovalo OZ V.I.A.C. Na tejto konferencii sme mali možnosť vypočuť si inšpiratívne príbehy mladých ľudí, ktorých zmenilo stretnutie s Ježišom. Ich život nabral iný smer, iný rozmer a do ich života vstúpili radosť a pokoj. OZ V.I.A.C pozvalo na túto konferenciu nás, žiakov 9. ročníka, pretože sa aj my chystáme vykročiť vpred, urobiť veľký krok do neznámeho dospeláckeho života.

phoca thumb m 001

Táto konferencia nám tiež ponúkla prehĺbiť si náš duchovný život a uvedomiť si, že s Ježišom sa žije ľahšie. Odzneli silné osobné svedectvá, ktoré boli dojímavé a inšpiratívne. Každý z nás si z tejto konferencie niečo odniesol do svojho života.

Dalo mi to iný pohľad na svet a zistil som, že sa dá dobre žiť aj bez majetku.“ D.

„Páčilo sa mi, že nám povedali, že z materiálnych vecí nikdy nebudeme dlho šťastní a aj tak budeme vo svojom živote vždy potrebovať Boha.“ M.

„Veľmi sa mi to páčilo. Tie príbehy boli zaujímavé a hlavne ten posledný. Páčilo sa mi, ako sa za nás modlili. Nepáčilo sa mi iba to, že ten moderátor skákal hosťom furt do reči.“ M.

„Páčilo sa mi, že nám druhí ľudia povedali o tom, ako spoznali Pána Boha. A bolo super, že to vyzeralo ako relácia v TV a že tam hrali Lamačské chvály.“ L.

„Najviac ma zaujal príbeh mladého dievčaťa, ktoré žilo v toxickom vzťahu a z ktorého bolo ťažké sa dostať.“ N.

„Aj keď od mala verím v Boha, pomohlo mi to vpred a zblížilo s Bohom. A určite mladých presvedčili, že Boh existuje a robí zázraky.“ N.

„Mne sa páčilo, ako nám povedali, že keď budeš mať drahé auto, peniaze, že nikdy nebudeš taký šťastný, ako keď pustíš Ježiša, aby mohol byť súčasťou tvojho života.“ K.