Oznamy – celoplošné testovanie a škola! Vážení rodičia!

Informácie ohľadom celoplošného testovania na Covid 19.  

Testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť aj všetci žiaci od desať rokov. 

Dajte nám, prosím vedieť najneskôr do nedele 25.10. do 20:00 hod. ak je žiak našej školy po otestovaní  POZITÍVNY.  

V prípade pozitívneho výsledku testu nastupuje žiak do domácej 10-dňovej karantény . 

Môže sa stať, že budú pozitívni viacerí žiaci, pedagogickí alebo nepedagogickí zamestnanci, preto Vás budeme o ďalších krokoch informovať.  

Testovanie bude prebiehať od 23.10.2020 do 25.10.2020 ( do nedele večera) v určenom čase v testovacích miestnostiach jednotlivých mestách a obciach na Orave (v Trstenej podľa prílohy). 

Ak ste v karanténe, na testovaní sa teraz nezúčastníte.  

Posielam aj Stanovisko Úradu Verejného Zdravia  SR k plošnému testovaniu: 

Slovensko sa v súčasnosti nachádza v druhej vlne pandémie COVID-19. Epidemiologická situácia je veľmi vážna. Úrad verejného zdravotníctva SR od zavedenia diagnostiky RT-PCR na Slovensku neustále pracuje na tom, aby sa zvyšovala vyšetrovacia kapacita laboratórií. Podporujeme aj zavedenie antigénových testov. Tieto dokážu dostatočne dobre a hlavne rýchlo identifikovať najviac infekčných ľudí. So záujmom sme si vypočuli návrh plošného testovania celej populácie. To môže identifikovať tisíce nakazených ľudí, ktorých sa doteraz nepodarilo zachytiť. Následná domáca izolácia pozitívnych osôb má potenciál ovplyvniť súčasný nepriaznivý vývoj. Preto sa obraciame sa na všetkých občanov Slovenska, aby využili možnosť dať sa otestovať.  Svojím rozhodnutím tak môžu ovplyvniť ďalší vývoj pandémie na Slovensku. Každý tak môže prispieť k jej úspešnému zvládnutiu. 

S pozdravom ostávame a veríme, že tentokrát negativita zvíťazí a zastavíme šírenie vírusu.  

 

Vprílohe pripájame informácie z mesta Trstená o testovaní.

Informácie z Ministerstva obrany o testovaní.


Vytlačiť