logo zs ziaci     logo ms male
 skd  jedalen
 kontakt  experimentalne overovanie

PASOVANIE PRVÁKOV

Pasovačka prvákov sa uskutočnila vo štvrtok 19. 11. 2020. Keďže naša škola nosí meno Rudolfa Dilonga, františkánskeho kňaza z Trstenej, oslovili sme na naše pasovanie brata Františka. On ochotne túto úlohu prijal. Predstavil deťom Rudolfa Dilonga ako kňaza a básnika a začala sa slávnostná chvíľa pasovania.

Po slávnostnom akte prváci predviedli svoj kultúrny program. Pozostával z tanca, básní a piesní a predstavenia patróniek našich tried- Panny Márie Sedembolestnej a sv. Filoménky. Na svoje deti sa kvôli pandemickým opatreniam nemohli prísť pozrieť rodinní príslušníci, ale to nezmenilo kvalitu nášho hereckého výkonu.

Pochutili sme si na chutnej torte a každý žiak dostal darček, ako pamiatku na slávnostný deň pasovania.

Na záver sme sa presunuli do školskej kaplnky, kde každý prvák poprosil Pána Ježiša o pomoc pri plnení si školských povinností. S každou prosbou sme do vázy vložili kvet ako symbol modlitby za seba, rodinu i našu školu.

Pane, daj, aby sme s Tvojou pomocou zvládli každý jeden deň pri plnení si školských povinností, ale aj všade, kde sa nachádzame.