triedna kniha  m365
 logo ms male  
 jedalen

Telekom ENTER MICRO:BIT

Nadačný fond Telekom pri Nadácii Pontis prerozdelil prostriedky na nákup micro:bitov. Záujem o grant prejavilo až 388 škôl z celého Slovenska, podporili 243 škôl. Grantový program je súčasťou väčšieho projektu ENTER, ktorý podporuje digitálne vzdelávanie na školách. My sme mali to šťastie, že náš projekt bol úspešný.

Vďaka projektu ENTER sme pre našu školu ZŠ s MŠ R.Dilonga mohli kúpiť 20 micro:bitov s príslušenstvom (usb káble, držiaky na batérie, batérie, reproduktory, ledky, led pásiky, krokosvorkové káble, farebný display, mini piano, mikrofón, rezistory, rozširujúca sada Elecrow Basic Kit, 2 ring bit car kit autíčka, auto Smart Cutebot, 2 ovládače, fit náramok,...)

Projekt ENTER zastrešujú partneri Telekom a.s., Aj Ty v It o.z., SPy o.z.. Partneri Telekomu zabezpečili vzdelávanie učiteľov. Ja som sa zúčastnila zatiaľ vzdelávania Bloku 1, 2, 3 (základy, rádio, obvody, hudba, LEDky, LED pásiky), webináru  „TinkerCad a micro:bit“ a mám záujem o ďalšie školenia, ktoré budú v budúcnosti v ponuke.

S micro:bitom a jeho možnosťami sa zoznámili všetci žiaci druhého stupňa na hodinách informatiky, či už počas dištančného alebo prezenčného vzdelávania. Postupne sme prechádzali od najjednoduchších aktivít ako: digitálna menovka, animácia, hracia kocka, krokomer, počítadlo, kameň/papier/nožnice, živá reťaz až po zložitejšie projekty ako: „banánový klavír“, rádio komunikácia, lego vysielačky, vysielač/prijímač, práca s ledkami, led pásikmi, preteky, či sumo zápasy s ring bit autíčkami.

Vďaka projektu ENTER deti zažili kopec zábavy, pochopili základy programovania, jednoduché elektrické obvody, ale objavovať možnosti micro:bitu neprestávame,  pokračujeme ďalej, lebo SHOW MUST GO ON. 

 2021 telekom  2021 microbitlogo  2021 pontis  2021 ajtyvit