DILONGOVINY KATOLÍCKY DUCH ŠKOLY ZÁUJMOVÉ VYUČOVANIE A MIMOŠKOLSKÉ AKTIVITY
Moderné vzdelávacie metódy v súlade s kresťanským učením.

DILONGOVINY

ČÍTAJ VIAC

KATOLÍCKY DUCH ŠKOLY

Nestačí žiakom odovzdávať vedomosti, citlivým a primeraným spôsobom chceme formovať ich osobnosť v súlade s učením Ježiša Krista.
Čítaj Viac

ZÁUJMOVÉ VYUČOVANIE A MIMOŠKOLSKÉ AKTIVITY

Každý z nás dostal veľa talentov a schopností. Úlohou učiteľa je v každom žiakovi ich objaviť, rozvíjať a podporovať.
Čítaj Viac

PREHĽAD OPATRENÍ - KARANTÉNA TRIED

Škola funguje podľa školského semaforu.

Podľa nového školského COVID automatu sa školy nebudú zatvárať celoplošne a budú otvorené vo všetkých farbách okresu.
Prerušenie vyučovania bude iba v jednotlivých triedach ak sa v triede vyskytne pozitívny žiak alebo zamestnanec.

Vtedy trieda prechádza na dištančné vyučovanie a žiaci pôjdu do 10-dňovej karantény (okrem tých, ktorí si uplatňujú výnimku z karantény- žiaci ktorí prekonali Covid a plne zaočkovaní žiaci).

Realizácia projektu na ZŠ s MŠ R. Dilonga „Spolu múdrejší“

V školskom roku 2020/2021 sa v základnej škole realizoval projekt „Spolu múdrejší“.

Cieľom rozvojového projektu MŠVVaŠ SR „Spolu múdrejší“ bolo podporiť školy, ktoré prostredníctvom kvalitného a dostupného doučovania dovzdelávavali svojich žiakov ohrozených školským neúspechom, resp. s nedostatočným dištančným vzdelávaním alebo potrebou individuálneho prístupu. Zároveň vytvárali podmienky na zlepšovanie ich vedomostí a zručností v stanovenom rozsahu.

2021 spolu mudrejsi

Do projektu sa zapojilo 6 učiteľov, ktorí spolu s koordinátorkou projektu  realizovali doučovania skupinovou alebo v individuálnou formou (podľa potrieb žiakov). Učitelia podľa záujmu žiakov vytvorili skupiny v počte 3 – 5 žiakov.

Veríme, že snaha našich učiteľov pri doučovaní žiakov (individuálne alebo v skupinách) prispela k zlepšeniu vedomostí a následne aj vzdelávacích výsledkov našich žiakov.

Straty a nálezy

Na doleuvedenom odkaze (STRATY A NÁLEZY) máte možnosť vidieť zabudnuté a stratené veci, úbory na cvičenie, dáždniky, či prezúvky. Množstvo z nich je veľmi zachovalých a takmer nových. Ak ste si tam našli niečo svoje, prípadne veci vašich detí, tak neváhajte a zastavte sa v budove školy pri Oravici. Ak sa majitelia nenájdu do konca mesiaca, všetky tieto veci budú odovzdané na charitatívne účely
Ďakujeme za pochopenie!

COVID 2020/2021

Celkový zoznam opatrení COVID 19 publikovaných v školskom roku 2020/2021

Publikované 29. 03. 2021: OZNAM 29.03.2021

Publikované 14. 01. 2021: Organizácia žiakov počas dištančného vzdelávania

Publikované 14. 01. 2021: Rozvrh hodín počas dištančného vzdelávania

Publikované 16. 11. 2020: Vážení RODIČIA MŠ 3 - SOVIČKY

Publikované 08. 11. 2020: OZNAM - karanténa MŠ2 - Rybičky

Publikované 02. 11. 2020: Vážení rodičia

Publikované 02. 11. 2020: OZNAM –dištančné vzdelávanie žiakov 3. A triedy

Publikované 02. 11. 2020: OZNAM – nástup žiakov 1., 2. a 4. ročníka –prechod na prezenčné vzdelávanie

Publikované 25. 10. 2020: OZNAM – prerušenie vyučovania v škole pre žiakov 1. - 4. ročníka –prechod na dištančné vzdelávanie

Publikované 25. 10. 2020: OZNAM - MŠ otvorenie

Publikované 18. 10. 2020: OZNAM – trieda 5.B

Publikované 16. 10. 2020: OZNAM – rodičia MŠ 2, MŠ 3, MŠ 4!

Publikované 16. 10. 2020: OZNAM – rodičia MŠ 1 a MŠ 5!

Publikované 12. 10. 2020: OZNAM V

Publikované 10. 10. 2020: OZNAM IV – rodičia MŠ5 (Včielky) na Námestí M. R. Štefánika

Publikované 09. 10 2020: OZNAM III – rodičia MŠ pri Oravici

Publikované 08. 10. 2020: OZNAM – trieda 9.B

Publikované 08. 10. 2020: OZNAM II – MŠ

Publikované 08. 10 2020: OZNAM – Vážení rodičia detí MŠ na Námestí M. R. Štefánika

Publikované 06. 10. 2020: OZNAM – Vážení rodičia MŠ!

Publikované 23. 09. 2020: ŠKOLA prechádza do ČERVENEJ FÁZY

RÚVZ Dolný Kubín eviduje v meste Trstená výrazný nárast počtu osôb, ktorým bola laboratórnym vyšetrením (metódou RT-PCR ) potvrdená prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2, preto prosíme aj našich žiakov a rodičov, aby v prípade príznakov ochorenia telefonicky kontaktovali svojho obvodného lekára.

Zostáva v platnosti nosenie rúšok  a v škole zostávajú odporúčané nariadenia a dodržiavame všetky hygienické opatrenia.

Prosíme rodičov, aby naďalej zabezpečovali pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (jedno náhradné) a papierové jednorazové vreckovky.

Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

POZOR! Po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá rodič písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informujte príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.

Pri podozrení na ochorenie v prípade žiaka - žiak nenavštevuje školské zariadenie a do usmernenia príslušným RUVZ, alebo všeobecným lekárom žiaka (v prípade ak podozrenie na ochorenie vyslovil lekár), alebo oznámenia výsledkov jeho RT-PCR testu zákonným zástupcom, výučba prebieha štandardným spôsobom.

Ak je podozrivý žiak podrobený RT-PCR testu a výsledok je:negatívny, zákonný zástupca informuje školu, výučba pokračuje v štandardnom spôsobe. Podozrivého žiaka manažuje miestne príslušný RÚVZ, alebo všeobecný lekár pre deti a dorast.

Ak je žiak pozitívny, zákonný zástupca informuje školu. Podozrivého žiaka ďalej manažuje miestne príslušný RÚVZ alebo všeobecný lekár.

V prípade, že podozrivý žiak nie je podrobený RT-PCR testu, podozrivého manažuje miestne príslušný RÚVZ, alebo všeobecný lekár pre deti a dorast. Škola sa ďalej riadi usmerneniami miestne príslušného RÚVZ.

Prevádzka ZŠ - manuál MŠVVaŠ

Dôležité je, aby sme sa mohli učiť v škole, preto Vám ďakujeme za pochopenie, trpezlivosť a spoluprácu.