logo zs ziaci     logo ms male
 skd  jedalen
 kontakt  experimentalne overovanie

2024 ŠKOLA V PRÍRODE trieda 4. A

Trieda 4. A od 9. septembra do 13. septembra 2024 absolvovala ŠKOLU V PRÍRODE na Liptove.

1. deň. Cesta spojovými autobusmi na chatu Opalisko Závažná Poruba, športové hry na ihriskách, návšteva Liptovského Mikuláša, detský kútik Handy Dandy, spoločné hry večer.

2. deň - Demänovská jaskyňa Slobody, hra v lese (VLAJKY), hry vonku, zvernica Brestová Závažná Poruba ( jelene, daniele, muflóny), nočná prechádzka lesom, nočná hra ( DIAMANTY).

3. deň- hry v prírode (tajný odkaz), zvernica Brestová Závažná Poruba, turistika Liptovský Ján termálny prameň KAĎA, kúpanie vo vnútorných bazénoch Hotela SOREA MÁJ, teplota vody má 26 až 29 °C, je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková. Voda má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). Spoločné hry a súťaže večer.

4. deň- návšteva najväčšieho aqaparku na Slovensku. Voda, tobogany, to je ten najlepší relax a zážitok pre všetky deti. Večer spoločné hry a súťaže.

5. deň- balenie sa , hry vonku, návšteva Jánošíkovej súdnej siene a mučiarne v Liptovskom Mikuláši. Obed v meste a cesta spojovým autobusom domov.

Ďakujeme Pánu Bohu za ochrannú ruku, požehnanie našich spoločných dní a pekné počasie počas našej školy v prírode.