logo zs ziaci     logo ms male
 skd  jedalen
 kontakt  experimentalne overovanie

Rozlúčka s letom alebo Deň ochrany človeka a prírody

Vyučovanie je už v plnom prúde a s letom sme sa symbolicky rozlúčili aj v škole v piatok, 13. septembra. Tento deň bol plný aktivít zameraných na ochranu človeka a prírody so zameraním na osobnosť žiaka rôznych vekových kategórií. Žiaci tento deň plnili svoje úlohy v spolupráci s externými odborníkmi z prokuratúry z Námestova, z Univerzity z Banskej Bystrice aj zamestnancov z CVČ z Trstenej.

Všetci sme začali svätou omšou v Kostole sv. Martina s prosbami učiť sa čo najlepšie podľa svojich možností a schopností.

Celé dopoludnie bolo zamerané na kolektívy. Starší žiaci absolvovali prednášky na pochopenie vlastného rozmýšľania a schopnosti ľudského mozgu naučiť sa čo naviac. Ako súvisia funkcie ľudského mozgu a budovanie vlastnej závislosti napr. od sociálnych sietí. Potom sa presunuli do telocvične, cvičebne a posilňovne. Žiaci 7. ročníka dostali informácie o činnosti Okresnej prokuratúry o tom, že akékoľvek podozrenie na spáchanie trestného činu možno oznámiť aj na Okresnej prokuratúre v Námestove, že aj 14 ročné deti sú už priestupkovo zodpovedné. Aj oni sa potom presunuli do fitka. Ročníky 5 a 6 sa z kostola presunuli do kolkárne, kde spolu s triednymi učiteľmi a pánom kaplánom utužovali svoje nové kolektívy. Mladší žiaci zažili v škole športové a súťažné aktivity na rozvoj motoriky aj logiky.

Deň bol zároveň obohacujúci dobrovoľníckou činnosťou žiačok v kláštore.

Úprimne ďakujeme všetkým externým odborníkom za precízne odvedenú prácu so žiakmi, za pomoc, spoluprácu aj ochotu.