logo zs ziaci     logo ms male
 skd  jedalen
 kontakt  experimentalne overovanie

PLENÁRNE ZRPŠ pre rodičov ZŠ a MŠ

V dňoch 8. a 9.októbra 2024 sa uskutočnilo Plenárne stretnutie rodičov žiakov základnej školy a rodičov detí materskej školy. V programe boli rodičia oboznámení so Školským vzdelávacím programom základnej aj materskej školy, s novým Rámcovým učebným plánom v ZŠ, fungovaním Školského klubu, s Organizácia školského roka 2024/2025, so Záverečnou správou za šk. rok 2023/2024, o nových pracovných pozíciách v MŠ, kde okrem pomocných vychovávateľov pribudli asistentky na sebaobslučné činnosti, pedagogický asistent a školský psychológ.

Vedúca školskej jedálne informovala ohľadom stravovania a odhlasovania zo stravy. Ďalej boli rodičia oboznámení s „Vnútorným predpisom číslo 2/2024 s účinnosťou od 1.9.2024 o úprave výšky príspevku a spôsobe jeho platby na čiastočnú úhradu nákladov v školských zariadeniach v pôsobnosti Základnej školy s materskou školou.“

Dôležitým bodom bol Školský poriadok ZŠ a Školský poriadok MŠ, ktorý je základným dokumentom pre vzájomné nastavenie pravidiel dobrého fungovania výchovno-vzdelávacieho procesu a jeho dodržiavanie je záväzné pre všetkých.

Všetky dokumenty sú zverejnené na webovej stránke www.zsdilong.sk

Predseda rodičovského výboru oboznámil rodičov s využitím finančných prostriedkov zo ZRPŠ a na budúci rok bol schválený rodičovský príspevok vo výške 15,- Eur na žiaka ZŠ a 15,- Eur na dieťa v MŠ, kde rodičia doplnia aj Triedny fond dieťaťa vo výške 10,- /dieťa.

Príspevky zbierajú triedni učitelia a prosíme rodičov podľa finančných možností rodiny zaplatiť najneskôr do konca novembra.

V prípade viacčlennej rodiny môže byť príspevok znížený po vzájomnej konzultácií.

V diskusii rodičia dostali informáciu o dôležitosti pravidelného sledovania platformy EduPage kvôli dochádzke, hodnoteniu, ospravedlňovaniu, prihlasovaniu a odhlasovaniu, platbám a informáciám zo školy, napr. aj ohľadom dôležitých správ o bombovom útoku.

V základnej škole pokračovali triedne stretnutia a voľby triednych dôverníkov.

ODKAZY: