Zážitkové učenie v 2.B (Prvouka)

Žiaci 2.B triedy sa v piatok 25.3. v rámci vyučovania Prvouky (po modlitbe v kaplnke) vybrali autobusom pozrieť ovečky na PD Trsteník, Trstená, hospodársky dvor Brezovica. Ing. Kadlubiak a zamestnanci družstva nám ukázali ovečky, barany a malé jahniatka, porozprávali nám, ako sa o ne starajú, čím ich kŕmia v zime, kedy idú na pašu na hoľu, kedy sa kotia jahniatka, ukázali nám kde a ako sa spracováva ovčie mlieko a čo sa z neho vyrába.

Na záver sme sa poďakovali milými kresbami a autobusom sme sa vrátili do Trstenej. Keďže nám ostalo ešte trochu času a peniažkov, vybrali sme sa na nákup. Každý dostal 1 euro a mohol si kúpiť čokoľvek do danej hodnoty. Takže okrem Prvouky s ovečkami sme si zopakovali aj matematiku a finančnú gramotnosť. Deťom sa exkurzia veľmi páčila a už sa tešia na ďalšiu.

Dovidenia ovečky.