Deň matiek 2023 v materskej škole

Všetku lásku a starostlivosť našich mamičiek nikdy nezrátame, pretože je jej toľko, že je nemožné to spočítať. Počas mája sme našim mamičkám chceli dať špeciálnym spôsobom najavo, ako ich ľúbime. S Emkou a Matejkom Štiptovcami, pánom učiteľom Martinom Ragalom a s deťmi z celej škôlky sme pre mamičky nacvičili krásne, vtipné a dojímavé predstavenie s názvom: „Hľadá sa mamička“. Po tomto predstavení vieme, že ste milé mamičky pre nás nenahraditeľné. Ste Darom.

2023 den matiek

Hokusy.....Pokusy

Nie je deň ako deň", a ten jeden z mnohých bol pre našich škôlkarov neuveriteľne zaujímavý. Prijali pozvanie od pána učiteľa Petra Žatka do chemickej triedy v základnej škole, kde sa diali veci, ktoré videli len v rozprávkach.

Najšikovnejší predškoláci

Predškoláci z našej materskej školy sa 19. januára 2023 zúčastnili súťaže: "Najšikovnejší predškolák", ktoré organizovalo CVČ Trstená. Všetci ôsmi boli výborní v plnení zaujímavých úloh. Najlepším predškolákom v našom meste je s 1. miestom JAKUBKO MOTÝĽ z triedy Sovičiek a 2. miesto získala ESTERKA REHÁKOVÁ z triedy Ovečiek. Všetkým gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej materskej školy.

Lyžiarsky výcvik predškolákov 2023

"Bude dobrá sánkovačka, bude dobrá lyžovačka".... spieva sa v jednej piesni. Naši predškoláci opäť ako každý rok absolvovali lyžiarsky výcvik v SKI Vitanová v dňoch: od 30.01. – 03.02.2023. Začali hrami na snehu a správnou rozcvičkou. Potom zvládli nielen prvé kroky ale aj lyžovanie a zjazd. Veríme, že na lyžiarskom výcviku základnej školy uplatnia získané skúsenosti a budú z nich budúci dobrí lyžiari.

PoVIANOČNÉ vystúpenia

Keďže sa naše vianočné vystúpenia nekonali, boli presunuté na mesiac január. Ako prví mali vystúpenie kamaráti z triedy Mravčekov. Malí anjelikovia priniesli kúsok poVIANOČNEJ nálady do našej škôlky. Rodičom ukázali, akí sú šikovní pri spievaní a tancovaní. Nacvičili krásny program a s ním potešili malého Ježiška. Najkrajšie „darčeky a hviezdičky“, boli naše detičky z materskej školy pri Oravici.