triedna kniha  m365
 logo ms male  
 jedalen

Sadím, sadíš, sadíme...

...je názov videa, s ktorým sa naša MŠ zapojila do súťaže o „naj materskú školu“. Síce sa nám nepodarilo zvíťaziť, je pre nás naša NAJ materská škola. Sú tu priblížené dva roky práce s deťmi pri pestovaní rastlín, ale aj výborná spolupráca so základnou školou. Bez vzájomnej pomoci by sa nám nepodarilo takéto krásne dielko. Spolu všetko zvládneme.

 

Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v MŠ 

Na základe listu č. A/2022/409 z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne prijatého dňa 20.12.2022 prerušujem výchovno-vzdelávací proces v materskej škole na ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga – v budove pri Oravici a na elokovanom pracovisku materskej školy na Námestí M.R.Štefánika a ruším všetky hromadné akcie pre deti v čase od 20.12.2022 do 23.12.2022 (vrátane). 

Október 2022 v materskej škole

Tento mesiac bol zasvätený modlitbe svätého ruženca, počas ktorej sme vyprosovali pokoj vo svete. Ochutnávali sme veľa ovocia a zeleniny aby naše brušká boli plné vitamínov. Vyrábali sme darčeky pre starých rodičov. Hrali divadielko: Ako dedko ťahal repku, cvičili, spievali, tancovali. VĎAKA, Bože za krásy jesene, ktoré si nám daroval.

Svätý Martin, patrón triedy Sovičiek

11. novembra naši predškoláci slávili sviatok svätého Martina z Tours, ktorý je patrónom ich triedy. Príbeh tohto svätca si pripomenuli divadielkom. Deti vyrobili krásnych koníkov, kde ukázali svoju zručnosť a trpezlivosť. S košíkom plným dobrôt sa vybrali do priestorov MŠ a každého, po krátkom kvíze o svätom Martinovi, obdarovali. A samozrejme navštívili aj tradičný Martinský jarmok na námestí, kde sa to hemžilo tradičnými remeselnými výrobkami.  Zatancovali si pri veselej goralskej hudbe a s radosťou sa vrátili do MŠ na chutný obed. 

phoca thumb m 001

Jesenné tvorivé dielne s rodičmi a starými rodičmi

Deti v materskej škole často tvoria a robia to s radosťou. Tentokrát sa ich radosť znásobila, pretože spolu s nimi prišli vyrábať z jesenných prírodnín aj ich milovaní rodičia a starí rodičia. Naša škôlka tak mohla zažiť  dve popoludnia plné kreativity, spolupráce, tvorivosti a príjemných rozhovorov. Vôňa výborného čaju a chutného koláča, ktorý upiekli deti sa niesla celou materskou školou. Ďakujeme, že sme tento vzácny čas mohli stráviť spoločne.

phoca thumb m 003