triedna kniha  m365
 logo ms male
 jedalen

Sadím, sadíš, sadíme...

...je názov videa, s ktorým sa naša MŠ zapojila do súťaže o „naj materskú školu“. Síce sa nám nepodarilo zvíťaziť, je pre nás naša NAJ materská škola. Sú tu priblížené dva roky práce s deťmi pri pestovaní rastlín, ale aj výborná spolupráca so základnou školou. Bez vzájomnej pomoci by sa nám nepodarilo takéto krásne dielko. Spolu všetko zvládneme.

Svätý Martin, patrón triedy Sovičiek

11. novembra naši predškoláci slávili sviatok svätého Martina z Tours, ktorý je patrónom ich triedy. Príbeh tohto svätca si pripomenuli divadielkom. Deti vyrobili krásnych koníkov, kde ukázali svoju zručnosť a trpezlivosť. S košíkom plným dobrôt sa vybrali do priestorov MŠ a každého, po krátkom kvíze o svätom Martinovi, obdarovali. A samozrejme navštívili aj tradičný Martinský jarmok na námestí, kde sa to hemžilo tradičnými remeselnými výrobkami.  Zatancovali si pri veselej goralskej hudbe a s radosťou sa vrátili do MŠ na chutný obed.

phoca thumb m 001

Jesenné tvorivé dielne s rodičmi a starými rodičmi

Deti v materskej škole často tvoria a robia to s radosťou. Tentokrát sa ich radosť znásobila, pretože spolu s nimi prišli vyrábať z jesenných prírodnín aj ich milovaní rodičia a starí rodičia. Naša škôlka tak mohla zažiť  dve popoludnia plné kreativity, spolupráce, tvorivosti a príjemných rozhovorov. Vôňa výborného čaju a chutného koláča, ktorý upiekli deti sa niesla celou materskou školou. Ďakujeme, že sme tento vzácny čas mohli stráviť spoločne.

phoca thumb m 003

DOBROtím

Dobrá myšlienka dobra v spojení s tímom, je DOBROtím, ktorého súčasťou sú predškoláci z triedy Ovečiek.  Robiť dobro sa dá všade  a to aj v uliciach nášho mesta. A preto sa deti rozhodli potešiť obyvateľov drobným prekvapením v podobe jabĺčka plného vitamínov a úsmevom. Najkrajšie bolo sledovať akú radosť robí deťom niekoho potešiť a zároveň vidieť prekvapenie, šťastie dokonca aj dojatie obdarovaných. Deti si uvedomili, aký má význam urobiť dobrý skutok, a už teraz pripravujú ďalšie prekvapenie, keďže sú hrdými členmi eRko DOBROtím.

phoca thumb m 001

September v materskej škole

Naše najmladšie deti z triedy Včielok zažili svoj prvý mesiac v materskej škole. Malé slzičky, vystriedala radosť z nových kamarátov a hračiek. Mravčeky boli po prázdninách plné sily a elánu, zažili veľa zábavy, nových hier a zaujímavých aktivít. Kamaráti z triedy Rybičiek spoznali nových kamarátov, zahrali sa na motorkových pretekárov, naučili sa dopravné značky. Najstarší kamaráti z triedy Ovečiek a Sovičiek sa už ničoho nebáli. Skúšali prechádzku pomedzi dažďové kvapky, napiekli voňavý koláč, robili pokusy, skúmali montessori hračky a maľovali umelecké obrazy.