triedna kniha  m365
 logo ms male  skd
 jedalen

OBNOVUJEME MINULOSŤ, SADENÍM BUDÚCNOSTI – realizácia projektu z Nadácie Ekopolis

Vďaka Nadácii Ekopolis a jej programu Zelené oázy 2022 pokračujeme v budovaní školskej záhrady.

Získali sme finančný príspevok vo výške 1400 eur.  Vďaka tomuto projektu môžeme pokračovať vo zveľaďovaní školskej záhrady na pozemku na Bubeníku a môžeme vybudovať krásny areál podporujúci výchovu žiakov k environmentálnym hodnotám.

phoca thumb m 001

Postavíme vyvýšené záhony na pestovanie vlastnej zeleniny, zasadíme ovocné stromy na vlastné ovocie, postavíme komposter a hmyzí hotel. Založíme vertikálnu zeleň vo forme zelených tunelov, kde sa bude dať ukryť pred slnkom. V ďalšej časti záhrady zriadime oddychovú zónu s lavicami, ktorá bude slúžiť nielen na oddych, ale aj na vzdelávanie v prírode.  Zároveň v rámci odborných prednášok a aktivít k problematike klimatickej zmeny a iným environmentálnym problémom rozvíjame povedomie žiakov ku ochrane prírody.