DEŇ ZEME 2022

Deň Zeme si každoročne pripomíname 22. apríla. Žiaci našej školy sa rozprávali o Zemi, ako vyzerá, ako ju ľudia ničia a ako by sme jej mali pomáhať. Hravou formou sa učili, ako môžu chrániť Zem. Tiež sa učili triediť odpad, zhotovovali plagáty, lúštili tajničky, tretiaci čítali deťom v MŠ tematické rozprávky.

phoca thumb m 001

Zábavnou formou sme realizovali aj projektové vyučovanie zamerané na klimatické zmeny prostredníctvom digitálnemu obsahu VIKI. Druháci (2.B) vymysleli túto peknú básničku:

DEŇ ZEME

Naša Zem je guľatá,

žijú na nej zvieratá,

rastliny a ľudia tiež,

chráňme si ich, veď to vieš.

Poupratuj, nerozhadzuj, recykluj a trieď,

nech je naša zemeguľa, nech je čistá hneď.

Čistý vzduch je nutnosť,

chceme ho mať vždy dosť.

Chráňme svoju prírodu,

nech máme vždy pohodu.

Aj žiaci 2. stupňa sa zapojili do rôznych aktivít na Deň Zeme. Napríklad súťažili v rýchlosti a správnosti triedenia odpadov a popritom si zašportovali. Pomohli Zemi tiež vyčistením brehov Oravice popri cyklotrase a okolia ZŠ. Zhotovovali plagáty, komiksy, upratovali okolie školy aj mesta. Naši ôsmaci prispeli k zveľadeniu našej planéty vysadením stromov. Starší žiaci aktívne upravovali náš nový školský pozemok. Zapojili sa aj do kvízu Deň Zeme p. uč. Kordiakovej, kde víťazná trieda 8.B vyhrala sladkú odmenu (tortu).

Srdečne gratulujeme víťazovi i všetkým zúčastneným triedam.

Ďakujeme všetkým za aktivity na Deň Zeme.

Proste... každý sa podieľal svojou čiastkou k vytvoreniu spoločného projektu ku Dňu Zeme.


Vytlačiť