Ruky nádeje

„ Milé deti! Veľmi sa spolieham na Vašu modlitbu. Bez Vašej modlitby je moja modlitba slabá.“ (pp.František) Ďakujeme za dôveru, Sv. Otec! Pridávame sa k Vám aj my, žiaci ZŠ a MŠ R. Dilonga a vyprosujeme od nebeského Otca pokoj vo svete.

Viac ako 100 detí našej školy i materskej školy reagovalo na výzvu pápeža Františka a zapojilo sa do iniciatívy Pápežského misijného diela – Ruky nádeje. Misijné dielo pozýva všetky deti na Slovensku i vo svete, aby sa počas  pôstneho obdobia modlili za pokoj vo svete, najmä na Ukrajine, Etiópii, Sýrii, Iráne, Libanone, Jemene a Mjanmarsku. Deti i mladí si obkreslili svoju ruku, napísali do nej svoje meno a prisľúbili denne sa modliť modlitbu za pokoj spolu s desiatkom sv. ruženca. Naši úžasní žiaci ochotne i s radosťou priložili ruku  k dobrému cieľu.