Mimoriadna situácia

V škole zostávajú v platnosti prísne hygienické opatrenia z dôvodu vysokého počtu hlásených pozitívnych prípadov v Trstenej. V meste Trstená v súčasnej dobe stále platia  obmedzenia vykonané v súvislosti so šíriacim sa ochorením COVID – 19.

Nariadenie v okrese Tvrdošín.

RÚVZ Dolný Kubín eviduje v meste Trstená výrazný nárast počtu osôb, ktorým bola laboratórnym vyšetrením (metódou RT-PCR ) potvrdená prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2, preto prosíme aj našich žiakov a rodičov, aby v prípade príznakov ochorenia telefonicky kontaktovali svojho obvodného lekára.

Zostáva v platnosti nosenie rúšok do 30.9. a v škole zostávajú odporúčané nariadenia a dodržiavame všetky hygienické opatrenia.

Prosíme rodičov, aby naďalej zabezpečovali pre svoje dieťa každý deň minimálne dve rúška (jedno náhradné) a papierové jednorazové vreckovky.

Pri prerušení viac ako 5 pracovných dní (víkendy a sviatky sa nezapočítavajú) z dôvodu akéhokoľvek ochorenia predkladá potvrdenie o chorobe vydané všeobecným lekárom pre deti a dorast.

POZOR! Po každom prerušení dochádzky žiaka do základnej školy v trvaní viac ako tri po sebe nasledujúce dni (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá rodič písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

V prípade, že u dieťaťa je podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informujte príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy.

Pri podozrení na ochorenie v prípade žiaka - žiak nenavštevuje školské zariadenie a do usmernenia príslušným RUVZ, alebo všeobecným lekárom žiaka (v prípade ak podozrenie na ochorenie vyslovil lekár), alebo oznámenia výsledkov jeho RT-PCR testu zákonným zástupcom, výučba prebieha štandardným spôsobom.

Ak je podozrivý žiak podrobený RT-PCR testu a výsledok je:negatívny, zákonný zástupca informuje školu, výučba pokračuje v štandardnom spôsobe. Podozrivého žiaka manažuje miestne príslušný RÚVZ, alebo všeobecný lekár pre deti a dorast.

Ak je žiak pozitívny, zákonný zástupca informuje školu. Podozrivého žiaka ďalej manažuje miestne príslušný RÚVZ alebo všeobecný lekár.

V prípade, že podozrivý žiak nie je podrobený RT-PCR testu, podozrivého manažuje miestne príslušný RÚVZ, alebo všeobecný lekár pre deti a dorast. Škola sa ďalej riadi usmerneniami miestne príslušného RÚVZ.

Všetky ustanovenia od 16.9. 2020 do 30. 9. uvedené v rozhodnutí ministra "č.2020/15801:1-A1800" majú odporúčací charakter. Zriaďovateľ spoločne so základnou školou ich bude realizovať podľa svojich možností a o všetkých skutočnostiach bude informovať zákonných zástupcov žiakov obvyklým spôsobom.

Nové nariadenie MŠVVaŠ.

Dôležité je, aby sme sa mohli učiť v škole, preto Vám ďakujeme za pochopenie, trpezlivosť a spoluprácu.