Inšpirujúce návštevy

Ako pilotná škola zapojená do overovania nového štátneho vzdelávacieho programu máme možnosť navštíviť iné školy naprieč celým Slovenskom a hľadať inšpiráciu v rôznych oblastiach našej práce. Učitelia prírodovedných predmetov navštívili Spojenú školu Pohronská Polhora, kde nazreli do tajov blokového vyučovania.

Na hodinách biológie, chémie a fyziky žiaci prepájali svoje vedomosti a zručnosti o energii, potravinách, pracovali v online prostredí, samostatne i v skupinách. Pani učiteľky cudzích jazykov mali zas možnosť sledovať rôzne vyučovacie štýly a prístupy kolegov zo ZŠ Jána Krstiteľa v Partizánskom. Pozorovanie iných metód a postupov im pomohlo získať nové inšpirácie a nápady pre ich vlastné hodiny angličtiny, nemčiny i ruštiny. S vedením oboch škôl sme diskutovali aj o spôsoboch hodnotenia.